Достапни линкови

Авион на НАТО се урна во Авганистан


Авион на НАТО денеска се урна во близина на базата Кандахар во Авганистан. Во инцидентот се повредени двајцата пилоти. Вчерра 16 цивили загинаа во хеликоптерска несреќа која се случи во близина на истата база. Портпасрол на НАТО изјави дека при инцидентот „немало непријателски оган“.
XS
SM
MD
LG