Достапни линкови

Бајден во официјална посета на Украина


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска заминува во официјална посета на Украина, по што патува за Грузија. Цел на посетите на Бајден ќе биде потврдување на подршкта на САД за Грузија и Украина кои се одалечуваат од Русија и се стремат кон членство во НАТО.
XS
SM
MD
LG