Достапни линкови

Рибери не е на продажба, изјави Ули Хенес


Баерн Минхен ќе поднесе пријава до ФИФА против Реал Мадрид доколку шпанскиот клуб продолжи да врши притисок врз Франк Рибери да прејде во Реал. Менаџерот на Баерн, Ули Хенес изјави дека Рибери не е на продажба, но оти Реал и натаму вршел притисок, што според Хенес, не е коректно. Претходно и менаџерот на Манчестер Јунајтед поднесе жалба до ФИФА поради трансферот на Роналдо во Реал, но без успех.
XS
SM
MD
LG