Достапни линкови

3-ца сојузнички војници убиени во Ирак


Тројца сојузнички војници биле убиени во јужен Ирак, кога врз нивната база била истрелана ракета. Националноста на загинатите војници не е соопштена.
XS
SM
MD
LG