Достапни линкови

Повеќе американски војници во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека се размислува за испраќање дополнителен број војници во Авганистан. Зголемувањето нема да биде значајно, а до крајот на годинава во Авганистан ќе има 68 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG