Достапни линкови

Температури до 37 степени


Времето во Македонија ќе биде сончево, со умерена локална облачност. Попладне, во северните делови на земјата, ќе има услови за развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.
Утринската температура се движи од 14 до 21, а дневната од 29 до 37 степени.
XS
SM
MD
LG