Достапни линкови

Рекорден број жртви на меѓународните сили, во Авганистан


Од почетокот на јули, во Авганистан, загинале 46 припадници на меѓународните сили, меѓу кои и 24 Американци, што е еднакво на бројот на загинати војници во јуни и во август 2008 година - најмногу во осумгодишните борби во таа земја, соопштија од командата на американската војска и на НАТО, во Авганистан.
XS
SM
MD
LG