Достапни линкови

Двајца убиени во Синџијанг


Полицајци убиле две лица во Урумчи, главниот град на кинеската провинција Синџијанг. Локалните медиуми јавија дека двајцата убиени биле „криминалци“. Минатата недела во протестите во Синџијанг загинаа 184 лица.
XS
SM
MD
LG