Достапни линкови

ЕК ќе испрати 100 набљудувачи на изборите во Авганистан


Европската Комисија соопшти дека ќе испрати 100 набљудувачи кој ќе ги надгледуваат претседателските избори во Авганистан. Изборите се одржуваат на 20 август. Комесарот за надворешни работи на Европската Комисија Бентина Фереро Валднер изјави дека набљудувачите ќе треба да вложат големи напори со цел да осигураат одржување на фер и демократско гласање.
XS
SM
MD
LG