Достапни линкови

Експлозија во фабрика во Кина


Резервоар со нафта експлодирал во хемиска фабрика во градот Урумчи во Кина, јавија кинеските државни медиуми. За сега нема подетални информации за жртви. Експлозијата настанала во делот на Кина каде во изминатиов период имаше етнички немири во кои загинаа 184 лица. Западните новински агенции јавија дека најверојатно нема поврзаност меѓу немирите и експлозијата.
XS
SM
MD
LG