Достапни линкови

Испратен нов контингент македонски војници во Авганистан


Во касарната Михајло Апостолски во Охрид, денеска се одржа свеченост по повод испраќањето на нов контингент македонски војници во мировната мисија во Авганистан. Претедателот Ѓорѓе Иванов, им порача на војниците дека се вистински амбасадори на својата земја, додавајки дека Македонија е целосно подготвена за вклучување во НАТО.
XS
SM
MD
LG