Достапни линкови

Москва ја оценува посетата на Обама како успешна


Претставникот на руското министерство за надворешни работи Андреј Нестеренко денеска оцени последниот американско руски самит бил основа за односите меѓу двете земји. Тој нагласи дека Москва и Вашингтон решиле да го запрат влошувањето на односите,а посетата на Обама ја оквалификува како успешна.
XS
SM
MD
LG