Достапни линкови

Масовно труење во Делчево


На плантажите со вишни на фирмата „Рудине“ синоќа во Делчево се затруле од 150 до 200 надничари од Радовиш, Струмица и Пехчево. Сезонските работници од 22 часот почнале да бараат помош во Здравствениот дом во Делчево, а имале болки во желудникот, нагон за повраќање и низок крвен притисок. Во општата болница во Штип хоспитализирани се 11 пациенти кои колабрирале.
XS
SM
MD
LG