Достапни линкови

Обвинет главниот политички аналитичар на британската амбасада во Иран


Адвокатот на приведениот ирански државјанин вработен во британската амбасада изјави дека неговиот клиент е обвинет за „дејствување против националната безбедност“ Хосеин Расам, главниот политички аналитичар на британската амбасада во Иран се наоѓа во затворот Евин и наскоро треба да се појави на суд.
XS
SM
MD
LG