Достапни линкови

Потпретседателот на САД Џо Бајден во Багдад


Американскиот потпретседател Џо Бајден се среќава со американските воени команданти и дипломати во Ирак за време на неговата прва официјална посета на Багдад. Бајден кој пристигна вчера ќе се состане и со Претседателот Џалал Талабани и премиерот Нури Ал Малиќи.
XS
SM
MD
LG