Достапни линкови

Дејтонските потписнички ке го контролираат вооружувањето


Потписничките на Дејтонскиот договор изразија готовност да ја превземат одговорноста при контролата на вооружувањето изјави денеска во Виена престсвникот на ОБСЕ Констанцо Периото. На веб страницата на Организацијата за Европска Безбедност и соработка пишува дека ова на состанок со Периото го потврдиле преставници на Хрватска, Црна Гора, Србија и Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG