Достапни линкови

Босанскиот Суд осуди воен злосторник


Босанскиот Суд за Воени Злосторства денеска му изрече казна затвор во времетраење од 14 години на Дамир Иванковиќ. Полицаецот е обвинет за учество во убиството на 200 муслимани во 1992 година за време на војната во Босна.
XS
SM
MD
LG