Достапни линкови

Јуни во Ирак најкрвав во последните 11 месеци


Во нападите и во судирите во јуни во Ирак загинале 437 луѓе, што е најголем број жртви во изминатите 11 месеци, велат податоците на ирачките власти. Дури 372 од загинатите се цивили. Во истиот период биле ранети 960 цивили.
XS
SM
MD
LG