Достапни линкови

Иранскиот Претседател повторно го обвини Барак Обама


Претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџат денеска ги повтори обвинувањата дека САД се меша во иранската внатрешна политика. Државната новинска агенција ИРНА ја пренесува изјавата на Ахмадинеџат во која иранскиот Претседател констатира дека Барак Обама зборува за реформи и промени, и се запрашува зошто американскиот Претседател се меша на непристоен начин.
XS
SM
MD
LG