Достапни линкови

Бомбашки напади во Багдад


Пет лица се повредени а 17 се ранети во денешните бомбашки напади во Багдад. Овие инциденти се последните крвави напади во време на планираното повлекување на американските војници од ирачките градови на 30 јуни.

XS
SM
MD
LG