Достапни линкови

Обама- САД подготвени за секаков потег на Пјонгјанг


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Соединетите Држави се подготвени за секоја непредвидена ситуација во однос на Северна Кореја, вклучувајќи ја и наводната закана за подготвеност за лансирање ракета со долг дострел кон Хаваи. Јапонските медиуми претходно јавија дека изгледа оти Северна Кореја се подготвува за проба за лансирање проектил со долг дострел на 4 ти јули , американскиот ден на независноста.
XS
SM
MD
LG