Достапни линкови

Претседателите на Албанија, Косово, Македонија и Црна Гора во Валона


Албанскиот претседател Бамир Топи во функција на продлабочување на регионалната соработка ги поканил претседателите на Македонија, на Косово и на Црна Гора, Ѓорге Иванов, Фатмир Сејдиу и Филип Вујановиќ, на средба во Валона на 23 и 24 јуни пишува албанскиот весник „Шекули“. Топи, Иванов, Сејдиу и Вујановиќ ќе разговараат за билатералните односи, регионалната соработка и перспективите за развој во насока на заедничката евроатланска визија на земјите од Западен Балкан, било наведено во соопштението од Кабинетот на албанскиот претседател Топи на кое се повикува весникот.
XS
SM
MD
LG