Достапни линкови

Прогноза за времето- потопло


Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од девет до 16, а дневната ќе биде од 28 до 35 степени. Во Скопје и околината ќе се задржи сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Температурата ќе достигне до 33 степени.
XS
SM
MD
LG