Достапни линкови

Експлозии во Грузија - повредени нема


Три експлозии одекнале во градот Зугдиди, во западна Грузија, повредени нема, а е причинета помала материјална штета. Според грузиското министерство за внатрешни работи експлозиите ги предизвикале силите кои не сакаат стабилизација во регионот.
XS
SM
MD
LG