Достапни линкови

Шести случај на свински грип во Грција


Нов случај е пријавен вчера во Грција. Станува збор за 24 годишен маж кој се вратил од Лондон. Грчките здравствени власти соопштија дека се во состојба на готовност и ги преземаат сите неопходни мерки за борба со заразата.
XS
SM
MD
LG