Достапни линкови

Еден загинат и педесетмина повредени во Авганистан


Едно дете загина а педесетмина се повредени во експлозија на бомба во Авганистан. Полицијата од градот Асабадад потврди дека за сега непознат сторител фрлил граната во близина на конвој на САД. Очевидци тврдат дека гранатата ја фрлил американски војник откако конвојот бил запрен. Други пак, велат дека експлозијата ја предизвикал бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG