Достапни линкови

7 загинати од експлозија на бомба во Багдад


Најмалку 7 лица биле убиени, а околу 24 повредени при експлозија на бомба во автобус во Багдад. До инцидентот дошло во населба претежно населена со шиити.
XS
SM
MD
LG