Достапни линкови

Почина претседателот на Габон


Претседателот на Габон Омар Бонго Ондимба, кој помина на власт 41 година, почина во 74-та година од животот.
Најстариот африкански претседател пред еден месец беше префрлен на лекување во приватна клиника во Барцелона, а во саботата, кабинетот на претседателот соопшти дека Бонго одлучил „привремено да ги прекине државничките активности“.
XS
SM
MD
LG