Достапни линкови

Двајца полицајци загинаа во Пакистан


Бомбаш самоубиец нападна полициска станица во Исламабад, Пакистан. Во експлозијата загинаа двајца полицајци а неколкумина се повредени. За сега никој ја нема превземено одговорноста за нападот. Талибанските милитанти претходно се закануваа дека ќе почнат со напади во поголемите градови во земјата, како одговор на воената офанзива во долината Сват.
XS
SM
MD
LG