Достапни линкови

Русија најави можна гасна криза во Бугарија


Русија ја предупреди Бугарија за можен прекин во снабдувањето со природен гас, доколку Украина не го плати гасот кој го склаирала во подземни складишта. Министерот за економија и ернергетика на Бугарија Петар Димитров изјави дека Руската амбасада во Софија испратила писмо до Владата со предупредување за можна нова гасна криза во земјата.
XS
SM
MD
LG