Достапни линкови

Ослободени заложници во Пакистан


Пакистанската армија соопшти дека повеќе од 40 ученици и вработени биле ослободени од заложништво, откако талибански милитанти ги запоседнаа минибусите во кои патуваа во понеделникот. За сега не се знае дали заложниците биле пуштени од талибанците или биле ослободени во воена операција.
XS
SM
MD
LG