Достапни линкови

Деветмина убиени во експлозија на бомба во Багдад


Експлозија на бомба уби девет луѓе во шиитска населба во Багдад. Зачестените бомбашки напади во јавноста покренаа сомнежи за способноста за брзо реагирање на ирачките трупи, во услови кога американските војници се повлекуваат од земјата. СИте амњерикански војници треба да заминат од земјата до 2011 година.
XS
SM
MD
LG