Достапни линкови

Инциденти во Авганистан - 16 луѓе убиени


6-мина авганистански цивили, вклучувајки и две жени и две деца, загинале при експлозија на бомба во близина на сојузничката база во авганистанскиот град Баграм. Во меѓувреме, полицијата во провинцијата Фарах соопшти дека најмалку 10-мина вганистански чувари, кои работеле за американска безбедносна компанија, биле убиени од страна на талибански милитанти.
XS
SM
MD
LG