Достапни линкови

Роксана Сабери, од Иран, допатува во Виена


Американската новинарка Роксана Сабери, која беше во затвор во Иран, денеска пристигна во Виена. Таа им се заблогадари на сите што и даваа подршка додека беше во затвор, под обвинение дека шпионирала за Соединетите Држави. Сабери беше осолободена во понеделникот откако судот казната затвор од 8 години и ја преиначи во условна.
XS
SM
MD
LG