Достапни линкови

СЗО – 4 379 регистрирани случаи од вирусот на свински грип во светот


Светската здравствена организација денеска соопшти дека според најновите податоци во 29 земји во светот се регистрирани 4 379 случаи на вирусот на свински грип. Досега од новиот вирус починаа 49 лица, од кои 45 во Мексико, три лица починаа во Соединетите Држави и по еден во Канада и Костарика.
XS
SM
MD
LG