Достапни линкови

Нови американски воздушни напади врз талибанците


Најмалку шест луѓе загинале во денешниот воздушен напад на американските сили во близина на границата меѓу Пакистан и Авганистан, соопштија пакистанските власти. Цел на нападот биле поранешни простории на пакистанската влада во Јужен Вазиристан, област за која се верува дека е главно упориште на талибанците и на терористичката мрежа Ал Каида.
XS
SM
MD
LG