Достапни линкови

СЗО - Во светот повеќе од 2000 случаи на вирусот од свински грип


Според најновите податоци на Светската Здравствена Организација во 23 земји во светот се потврдени повеќе од две илјади случаи на вирусот од свински грип. Светската Здравствена Организација наведува дека во Мексико се регистрирани над 1 100 заразени и четириесет и два смртни случаи. Во Соединетите Држави пак, се регистрирани 642 заболени.
XS
SM
MD
LG