Достапни линкови

Јапонскиот шеф на дипломатијата во посета на Иран


Јапонскиот министер за надворешни работи Хирофуми Накасоне допатува денеска во Техеран на разговори за политички и економски прашања. На средбите со неговиот ирански колега Манучер Мотаки и со претседателот Махмуд Ахмадинеџат, како што е највено, ќе стане збор за ситуацијата во Авганистан и за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG