Достапни линкови

Фијат ќе го превземе Опел?


Директорот на италијанската автомобилска компанија Фијат, Серџо Маркионе во Берлин разговара со германски официјални претставници во врска со можното превземање на Опел. Германската автомобилска компанија Опел, која сега е во составот на Џенерал Моторс, соопшти дека и се потребни 3,3 милијарди евра за излез од кризата, но владата во Берлин одби да и даде, но вети помош за идниот инвеститор во вид на кредитни гаранции.
XS
SM
MD
LG