Достапни линкови

Лукашенко во посета на Италија


Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко денеска ќе ја посети Италија, при што ќе има средби со премиерот Силвио Берлускони и со шефот на дипломатијата Франко Фратини, а предвиден е и прием кај папата Бенедикт 16-ти. На оваа посета се гледа како на прекин на дипломатската изолација на Белорусија поради недемократскиот режим во Минск.
XS
SM
MD
LG