Достапни линкови

Иран смета дека Израел му се закнува со воена акција


Иран испратил писмо до Советот за Безбедност на Обединетите Нации со кое бара акција во врска со наводните израелски закани за напад врз Иран. Техеран смета дека израелските лидери најавуваат напад врз иранските нуклеарни постројки. Израелскиот претседател Шимон Перез и премиерот Бенјамин Нетанјаху во неколку интервјуа нагласија дека Израел размислува за евентуална воена интервенција за да се спречи Иран да развие нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG