Достапни линкови

ЦИА ги затвора тајните затвори во странство


Директорот на американската Централна разузнавачка агенција Леон Панета сооптшти дека ЦИА веќе нема да користи тајни затвори во странство и оти се планира постојните наскоро да бидат затворени. Пред три месеци претседателот Барак Обама нареди затворање на таквите центри за истрага.
XS
SM
MD
LG