Достапни линкови

Меркел во посета на Авганистан


Германскиот канцелар Ангела Меркел, заедно со министерот за одбрана Франц Јозеф Јунг, допатува во посета на воената база во авганистанскиот град Кундуз, каде што се стационирани 700 германски војници. Германија планира да го зголеми својот контингент војници во Авганистан на 4 илјади и 400 во наредните месеци.
XS
SM
MD
LG