Достапни линкови

22 лица загинаа во бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 22 лица, според последните податоци загинале во денешната експлозија на бомба во шиитска џамија во северен Пакистан. Експлозијата се случи за време на религиозна церемонија го градот Шаквал, на 60-тина километри јужно од главниот град Исламабад.
XS
SM
MD
LG