Достапни линкови

Холбрук во посета на Авганистан


Американскиот специјален пратеник за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук, престојува во Кабул на разговори со авганистанските и американските армиски претставници. Неговата посета доаѓа ден по самитот на НАТО во Стразбур, на кој беше постигнат договор за распоредување на дополнителни три илјади сили за осигурување на безбедноста во пресрет на претседателските избори во Авганистан што ќе се оддржат во август.
XS
SM
MD
LG