Достапни линкови

Експлозија во Универзитет во Солун


Рачно изработена експлозивна направа синоќа експлодира во реонот на Политехничкиот факултет на Аристотеловиот универзитет во Солун. Во инцидентот нема повредени, а експлозијата предизвикала поголема материјална штета во центарот каде се чуваат податоците за Универзитетот, при што е оштетен електронскиот систем.
XS
SM
MD
LG