Достапни линкови

Израел не е обврзан на мировниот договор од Анаполис


Новиот израелски министер за надворешни работи Авигор Либерман денеска изјави дека Израел не е обврзан на мировниот договор со палестинците, постигнат во 2007-та година во Анаполис, во Соединетите Држави. Либерман посочи дека владата не е обврзана на одлуките согласно договорот од Анаполис, кој предвидува преговори меѓу израелската и палестинската страна за формирање на палестинска држава.
XS
SM
MD
LG