Достапни линкови

Обама ја објави новата стратегија за Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама ја објави обновената стратегија на Вашингтон за Авганистан. Во говорот во Белата Куќа, Обама оцени дека ситуацијата во Авганистан е се поопасна и оти не смее да се дозволи таа земја да падне под контрола на Талибанците и приврзаниците на Ал Каеда. Обама додаде дека и Пакистан мора да покаже решеност во битката против Ал Каеда на негова територија.
XS
SM
MD
LG