Достапни линкови

50 загинати во "малото цунами" во Џакарта


Најмалку 50 лица загинаа, а стотици домови се поплавени кога денеска се урна браната на езерото Ситу Гунтунг 20 километри од Џакарта. Ситуацијата е како да не има погодено мало цунами, изјави преставник на министерството за здравство Рустам Пакаја. Водата од езерото кое се преполни поради големите дождови ги поплави предградијата на Џакарта.
XS
SM
MD
LG