Достапни линкови

Рен – Одреден напредок во разговорите со Хрватска и Словенија


Во разговорите меѓу Европската Комисија и Хрватска и Словенија за решавање на граничниот спор меѓу двете земји, изминатава недела беше постигнат одреден напредок, изјави денеска во Брисел еврокомесарот Оли Рен. Имаше напредок во разговорите и мислам дека тие треба да продолжат за да се најде решение за граничниот спор и да се овозможи продолжување на претпристапните преговори за членството на Хрватска во ЕУ, рече Рен.
XS
SM
MD
LG